512,10 zł
Cena regularna:
569,00 zł
670,50 zł
Cena regularna:
745,00 zł
683,10 zł
Cena regularna:
759,00 zł
517,50 zł
Cena regularna:
575,00 zł
886,50 zł
Cena regularna:
985,00 zł
512,10 zł
Cena regularna:
569,00 zł
580,50 zł
Cena regularna:
645,00 zł
449,10 zł
Cena regularna:
499,00 zł
Komody niskie to stylowe i nowoczesne meble, których wysokość nie przekracza optymalnych 80 cm. Dzięki niewielkim gabarytom idealnie sprawdzą się one przede wszystkim w niewielkich wnętrzach, na przykład w mieszkaniach w bloku. Niski blat komody ma także wiele zalet praktycznych. Jest łatwy do zagospodarowania i nie obciąża optycznie aranżacji. Co więcej, niska komoda może zastąpić w pomieszczeniu szafkę RTV pod telewizor, co idealnie wpisuje się w koncepcję minimalizmu.
Niska komoda i jej walory
Niskie komody to zgrabne i lekkie bryły, dzięki którym nawet najmniejsze pomieszczenie staje się bardziej przestronne i funkcjonalne. Pomimo mniejszego rozmiaru nadal oferują swoim użytkownikom mnóstwo miejsca do przechowywania. Dysponują zwykle zamykanymi szafkami i szufladami, niezwykle przydatnymi zarówno w sypialni, jak i w salonie czy przedpokoju. We wnętrzu takiego mebla można trzymać zarówno odzież i bieliznę, jak i wszelkiego typu domowe tekstylia, ceramikę, dokumenty czy inne przedmioty, które wymagają magazynowania w sposób zorganizowany i uporządkowany. Niska komoda dysponuje również praktycznym blatem, na którym można ustawić dowolne dekoracje, takie jak wazon z kwiatami czy zdjęcie w eleganckiej ramie. Mebel tego typu doskonale sprawdza się również jako szafka pod telewizor.
Co jeszcze przemawia za wyborem niskiej komody? Niska mała komoda z szafkami wykorzystuje zwykle kwadratowe drzwiczki, których nie spotykamy w przypadku mebli wysokich (tam drzwiczki będą raczej prostokątne). Ten nieistotny z pozoru detal pozwala wykorzystać odpowiednio dobrane kształty geometryczne w celu stworzenia spójnej kompozycji, co szczególne znaczenie ma przede wszystkim w wystrojach nowoczesnych. Taką komodę możemy zestawić z kwadratowym stolikiem kawowym oraz kwadratowymi ramkami na zdjęcia, a całość aranżacji nabierze zupełnie nowej jakości - stanie się spójna i dopracowana w każdym calu, co z pewnością nie umknie uwadze naszych gości.
Niska komoda pod telewizor do ustawienia lub zawieszenia
Telewizor właściwie nigdy nie jest wprowadzany do aranżacji wnętrza samodzielnie. Nawet jeśli zostaje on zawieszony, towarzyszy mu podłużna szafka, która dopełnia organizację ściany multimedialnej, wyrównując proporcje prostokątnego ekranu. Niska komoda pod telewizor pozwala zachować pożądany efekt symetrii i równowagi, ale jest także bardzo praktyczna. Można przechowywać w niej wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak piloty czy płyty z ulubionymi filmami. Z kolei na jej blacie znajdzie się miejsce na pozostały, niezbędny osprzęt typu odtwarzacz DVD czy dekoder telewizyjny. Niska komoda pod telewizor może stanowić także bezpieczną i wygodną podstawę dla samego urządzenia. Pozwoli wtedy na bardzo komfortowe oglądanie ulubionych programów z pozycji kanapy lub fotela.
Dzięki takiej komodzie możemy uniknąć konieczności zakupu dodatkowego mebla. To rozwiązanie pożądane nie tylko w małych pomieszczeniach, w których każdy centymetr przestrzeni podłogi jest na wagę złota, ale również we wnętrzach, które z założenia powinny być minimalistyczne. Oszczędność w elementach wyposażenia dotyczy między innymi stylu skandynawskiego czy industrialnego. Każdy mebel do takiej aranżacji musi być przemyślany i funkcjonalny. Komoda o odpowiednim kształcie i w odpowiednim rozmiarze odpowiada tym wymaganiom i jest przy tym bardzo praktyczna. Pozwala na zorganizowanie przestrzeni do przechowywania, a jednocześnie w sposób klasyczny i elegancki zdobi wnętrze, nadając mu charakter.
Komoda niska długa - do jakiego wnętrza?
Niska komoda pozwala zagospodarować w sposób praktyczny pomieszczenia małe i trudne do funkcjonalnego zaaranżowania. Ta w wariancie poziomym sprawdzi się idealnie we wnętrzach takich jak salon czy przedpokój, ponieważ tworzy proporcjonalnie dużą powierzchnię blatu oraz sporą ilość miejsca do przechowywania. W sypialniach z reguły nie decydujemy się na taką wersję komody ze względu na chęć dodatkowego oszczędzenia wolnej przestrzeni - wybieramy więc meble o orientacji pionowej. Tymczasem salon lub korytarz pozwalają nam na ustawienie niskiej, długiej komody bez obaw o zajęcie zbyt dużej ilości metrażu. Co ważne, w przypadku niskich, lecz przestronnych pomieszczeń, komoda niska długa stanowi jedyne słuszne rozwiązanie, ponieważ dba o zachowanie pożądanych proporcji. Jest to niezwykle ważne, jeśli zależy nam na stworzeniu bazy do eleganckiej, efektownej aranżacji wnętrza.
Niskie komody do wnętrza w każdym stylu
Komody to niezwykle uniwersalne elementy wyposażenia mieszkania. Sprawdzają się doskonale zarówno w sypialniach, jak i w pokojach dziecięcych, salonach czy przedpokojach. Pełnią niezwykle ważną rolę w każdym wnętrzu, ponieważ pozwalają utrzymać w nim ład i porządek. Często pełnią także inną istotną funkcję - tworzą miejsce do eksponowania wartościowych przedmiotów, którymi chcemy pochwalić się przed gośćmi. Komoda niska długa oferuje szczególnie obszerny blat, na którym bez trudu znajdziemy przestrzeń na różnego typu dekoracje, takie jak oprawione zdjęcia, kwiaty w doniczkach i wazonach czy świece.
Niskie komody występują w wielu wariantach, różniących się między sobą przede wszystkim strukturą. Możemy wybierać między modelami całkowicie zamkniętymi, przeszklonymi lub częściowo otwartymi. Zróżnicowanie dotyczy także obecności takich rozwiązań jak szuflady, szafki lub szafki i szuflady. Poza tym, komody projektowane są w różnych stylach - od tradycyjnych, poprzez nowoczesne, aż po te stylizowane - rustykalne, retro czy industrialne. Każda z nich prezentuje się nieco inaczej i pasuje do innych aranżacji, choć istnieją również warianty mebli bardzo uniwersalnych. Komody w stylu industrialnym to przede wszystkim modele w kolorze ciemnego drewna, łączonego z perlistą czernią i malowanym proszkowo metalem. Z kolei te w stylu nowoczesnym i skandynawskim poza naturalnością drewna wykorzystują także uniwersalną biel i minimalistyczny design. Rustykalna komoda będzie nawiązywała do staromodnych mebli poprzez bielenie i szczotkowanie, a ta tradycyjna może bazować na uniwersalności wszelkich odcieni drewna.